Roma(3) & Floransa(1)& Venedik(3)

Roma(3) & Floransa(1)& Venedik(3)


Roma(3) & Floransa(1)& Venedik(3)

2022'den itibaren*Gruplara Özel*

1. Gün                       İSTANBUL - ROMA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali PGS kontuarı önünde saat 09.20'de hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları'nın PC 535 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.50'de Roma'ya hareket ve yerel saat ile 13.40'ta varış. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak eşsiz bir doğaya sahip olan Albano & Nemi Gölü - Çilek Köyü turuna katılabilirler (45 Euro).Tur sonrası otelinize yerleşme. Sonrasında dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan * Roma ve lokal mahalleler  gece yürüyüş turu (25 Euro). Geceleme Roma otelinizde.  

2. Gün                       ROMA

Sabah  kahvaltısı  sonrasında  arzu eden  misafirlerimiz ile ekstra olarak  düzenlenecek  * Roma  ikonları turu (35 Euro). Turumuzda şehrin en değerli hazinelerinden olan Vatikan (San Pietro) Katedrali, Collosseo (Arena), Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk Çeşmesi (Fontana di Trevi), İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna), Castel San't Angelo, Melekler Şatosu, Navona meydanı, Piazza Pietra, Pantheon, Piazza Popolo'yu görecek olup yakından tanıyacağız. Tur bitimi Roma'da alışveriş ve çevre gezisi için serbest zaman. Geceleme Roma otelinizde.  

3. Gün                       ROMA Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Napoli & Pompei turuna katılabilirler (85 Euro). İtalya'nın egzotik liman kentlerinden biri olan Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79'da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır.Sonrasında dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Amalfi sahilleri incisi Sorrento turu (25 Euro).  Geceleme Roma otelinizde.  

4. Gün                       ROMA - FLORANSA   Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Toscana  turuna katılabilirler (45 Euro). Siena, San Gimignano, ve Pisa olmak üzere üç farklı geziden oluşan, tam günlük turumuz boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. Siena Gezisi: Şehir, Orta Çağ'dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa'nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya'nın keyifli yemeklerini tatma ve aynı zamanda Toscana'nın güzel şaraplarını alma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi'nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. San Gimignano :Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu porcini ve mantarlı türüf peynirleri ile ünlü,14.yy'dan kalma ve etrafı surlarla kaplı Toskana'nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Pisa Gezisi: 12. Yüzyıl'da, Batı Akdeniz'deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelinizde.  

5. Gün                       FLORANSA - VENEDİK Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Floransa Şaheserleri ve Rönesans turuna katılabilirler (35 Euro). Turumuz esnasında Arno Nehri ,Ponte Vecchio köprüsü ,Santa Maria Del Fiore Katedrali Palozza Strozzi, Brunelleschi Duomo, Giotto Çan Kulesi, Palazzo Vecchio, Vaftizhane, Vasari Corridor ve Senjörlük meydanı  görülecek yerler arasındadır. Gezi bitiminde Venedik otelimize transfer ve geceleme otelinizde.  

6.Gün                        VENEDİK Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan ** Venedik Kombi turuna katılabilirler (45 Euro). Özel tekne ile San Marco adasına  geçiş ve Venedik turu. Bu güzel şehirde bulunan kanallar ve köprülerden geçerek San Marco Meydanı ve San Marco Kilisesi, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Sonrasında kendinizi sanki zamanın 15. Yüzyılda durmuş gibi hissedeceğiniz saklı Venedik yürüyüş ve Gondol gezisi düzenlenecektir.Ardından arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak organize edilecek olan Murano & Burano adalar turuna katılabilirler (45 Euro). Turumuz bitiminde serbest zaman. Geceleme otelinizde.  

7.Gün                        VENEDİK Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Milano & Como Gölü turuna katılabilirler (75 Euro). Panoramik Milano şehir turu esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir. Como Gölü Alp dağlarının eteklerinde yer alan, dünya jet sosyetesinin vazgeçilmez tatil yerlerinden olan yeşilin mavi ile buluştuğu cennetten bir köşedir. Gezi bitiminde Venedik otelimize transfer ve geceleme otelinizde.  

8.Gün                        VENEDİK -BOLOGNA - ISTANBUL Sabah kahvaltısı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Verona turuna katılabilirler (25 Euro). Bu turumuzda tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo ve Julietin evininde bulunduğu, Roma anfitiyatrosundan (Coloseum) sonra İtalya'daki en büyük anfitiyatrosuna (arena) ev sahipliği yapan kuzey İtalya'nın romantik şehri Verona'ya gidiyoruz.  Turumuz bitiminde Pegasus Havayollarının PC 424 sefer sayılı uçağı ile 14:40'ta İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 18:10'da İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

Notlar ve Hizmetler

Pratik Bilgiler

Fiyatlandırma

Fotoğraf Galerisi

Online Rezervasyon

* Bu bir ön rezervasyon formudur, sizinle iletişime geçilmeden herhangi bir rezervasyon kaydı yapılmamaktadır !