Belarus / Minsk Turu

Belarus / Minsk Turu

Vize imkanı ? Evet vizesiz seyahat imkanı var.
Tur KampanyasıTHY ayrıcalığıyla yolculuk

Belarus / Minsk Turu

Her Hafta Hareketli 2022

1. Gün İstanbul - Minsk

Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde saat 10.00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 283 seferi ile saat 12.30’da Minsk’e hareket. Yerel saat ile 15.00’da varış. Varışımızı takiben alanda bekleyen özel otobüsümüzle Beyaz Rusya’nın başkenti Minsk şehir turu. Turumuz sırasında Kutsal Ruh Katedrali, St. Peter ve Paul kilisesi, Troitskoye, Bağımsızlık Meydanı, Hükümet Binası, Krasny Roman Katolik Kilisesi ve İkinci Dünya Savaşı Kahramanları anısına yapılmış olan Zafer Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstraolarak düzenlenecek olan Bulls Eye Steak House restaurantta akşam yemeği turumuza katılabilirler (40 Euro). Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.

2. Gün

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Nazi Kampı turumuza katılabilirler (35 Euro). Turumuzda otelimizden yaklaşık 50 km. uzaklıkta İkinci Dünya savaşında Nazi Subayları’nın Beyaz Rusya’da tamamen yaktıkları 620 köyden birini gezerek, bölgede olan olaylar hakkında bilgi alacağız. Ardından hayatını kaybeden askerlerin anısına yapılmış Büyük Anıtı gezip, savaşta kullanılan tankları inceleyeceğiz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

3. Gün

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Dudutki Köy turumuza katılabilirler (50 Euro).Bu turumuzda Belarus köy hayatını yansıtan müze köy niteliğindeki çiftlikleri, yöresel evleri, ekmek fırınlarını, Samagon (ev yapımı vodka) üretimini izleyebileceksiniz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Stallin Hattı turuna katılabilirler (50 Euro). Minsk şehir merkezine 15 km. mesafede bulunan şehrin dışındaki gezilip görülebilecek önemli merkezlerden biri olan Stalin Hattı, Moskova’nın düşmemesi için Alman Ordusuna karşı Kızılordu tarafından yüksek yerde konumlanmış bir savunma hattıdır. Stalin Hattı, II. Dünya Savaşında ''Savunma Hattı'' olarak bilinmektedir. Stalin Hattı’nda II. Dünya Savaşı’nda kullanılan çok çeşitli silahlarla birlikte, kurulan savunma hattı da gezilecek olup, burada Askeri Ekipmanlar Açık Hava müzesinde tanklar, uçaklar, helikopterler ve toplar görülecek eserler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek olan Akşam Yemekli&Show’lu Belarus Night Gala gecesine katılabilirler (50 Euro).Tur sonrasıotelimize transfer, Geceleme otelinizde.

4. Gün

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK 284 sefer sayılı uçuş ile saat 16.05’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18.40’da İstanbul’a varış ve Fuji tur hizmetlerinin sonu.

 

 

 

 

Notlar ve Hizmetler

Pratik Bilgiler

Fiyatlandırma

Fotoğraf Galerisi

Online Rezervasyon

* Bu bir ön rezervasyon formudur, sizinle iletişime geçilmeden herhangi bir rezervasyon kaydı yapılmamaktadır !