Budapeste & Viyana & Prag /7 Gece

Budapeste & Viyana & Prag /7 Gece

Tur Fiyatı 599 €

Budapeste & Viyana & Prag /7 Gece

Ocak - Mart 2022*Gruplara Özel*

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde Pegasus kontuarı önünde saat 08:30’da buluşma. Bagaj ve biniş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Pegasus Havayolları PC331 tarifeli seferi ile saat 11:05’de Budapeşte’ye hareket. Yerel saat ile 12.10’da Budapeşte’ye varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen özel otobüsümüzle panoramik şehir turumuz için yola çıkıyoruz. Şehir turunda Kahramanlar Meydanı, Opera Binası, Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, Parlamento, Zincirli Köprü, Buda Kalesi göreceğimiz yerler arasında yer almaktadır. Şehir turumuzun ardından otelimize varış. Odalarımıza yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Çigan Gecesi’ne katılabilirler. Bu turumuzda Budapeşte’nin en otantik restorantlarından birinde geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyip, meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde dans ederken Macar mutfağının dünyaca ünlü Gulaş Çorbasının tadına bakabileceğiniz, zaman zaman da kendinizi sahnede dans ederken bulabileceğiniz eğlenceli ve muhteşem bir gece geçireceksiniz. Gezinin ardından transferler ile otelinize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Çigan Gecesi: 50 Euro (Kişi Başı)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otobüsümüzle Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Orta Avrupa’nın en şirin ve Slovakya’nın başkenti olan Bratislava'dan panoramik turumuzu gerçekleştirerek geçiyoruz. Turumuzun ardından Viyana’ya yolculuğumuz devam ediyor. Varışımıza takiben yapacağımız panoramik şehir turunda Sanat ve Doğa Tarihi Müzeleri, Opera Binası, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kilisesive Maria Teresa Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otelimize varış. Odalarımıza yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz, rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Grinzing Turuna katılabilirler. Bu turumuzda vaktiyle bir bağcılık köyü olan ve özellikle beyaz şarapları ile ün yapmış, küçük ve şirin evlerinin Kapatestoranlara dönüştürülerek Viyana'nın elit bölgelerinden biri haline gelen Grinzing’de dünyaca ünlü şinitzeli tadarak Viyana müzikleri eşliğinde keyifli bir gece geçireceksiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde. Ya da rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği dünyaca ünlü Viyana Konserleri gecesine katılabilirler. Rehberinizin size sunacağı özel salonlardan birinde keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. Konser sonrası otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.
Grinzing Turu:   50 Euro (Kişi Başı)  
Viyana Konseri Turu :  55 Euro (Kişi Başı)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otobüsümüzle Prag’a hareket ediyoruz. Transfer esnasında katılmak isteyen misafirlerimiz ile beraber ekstra Cesky Krumlov Turunu yapıyoruz. (Bu turumuza katılmak istemeyen misafirlerimiz, uygun bir mola yerinde bırakılarak dinlenme imkanı bulabilirler.) Çek Cumhuriyeti'nin büyüleyici tarihi kentlerinden biri olan Cesky’nin Unesco tarafından korunmaya alınmış bölümleri gerçekten görülmeye değer. 250’nin üzerinde korunmuş tarihi binası ve sokakları arasında yürürken kendinizi Rönesans Çağı tablosu içinde resmediliyor hissi yaşayacaksınız. Şehrin en önemli yapısı olan kalesi ise sizi yapıldığı tarihe götürecek. Turumuzun ardından Prag’a yolculuğumuz devam ediyor. Varışımıza istinaden Prag'da yürüyerek yapılacak olan panoramik şehir turunda Eski Şehir Meydanı, Charles köprüsü, Astronomik Saat, Mustek Meydanı ve Vaslavske Bulvarı görülecek yerler arasında yer almaktadır. Şehir turumuzun ardından otelimize varış. Odalarımıza yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek yemekli Işıklar Altında Prag Turuna katılabilirler. Yerel bir restorantta yemeğimizi yedikten sonra yaklaşık 2 saat sürecek olan gezimizde Eski Şehir Meydanı, Charles Köprüsü, Ulusal Tiyatro, Nazım Hikmet Kafesi ve Mustek Meydanını görülecek yerler arasındadır. Gezimiz sonrasında otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Cesky Krumlov  Turu : 40 Euro (Kişi Başı)  
Işıklar Altında Prag Turu : 50  Euro (Kişi Başı) 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından kişisel gezileriniz ve alışveriş için serbest gün. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği kralların şehri olarak ünlenen Karlovy Vary Turuna katılabilirler. Bu turumuzda Çek Cumhuriyeti’nin film festivali de yapılan, yeşili, masalımsı binaları ve şifalı suları ile ünlü şehrini keşfe hazır olun. Kentte sıcaklıkları 30 C – 70 C arasında değişen 12 kaynak suyu bulunuyor. Atatürk, Karl Marx, Beethooven, Mozart, Çar 1. Petro gibi birçok ünlünün dinlenmek için tercih ettiği, Unesco tarafından koruma altında bulunan Karlovy Vary gezimizi rehberiniz in anlatımları ile keyifli bir yürüyüşle yapacak ve yerel bir restoranda öğle yemeği alacaksınız. Atatürk’ün tedavi amaçlı kaldığı ve yemeklerini yediği binalar da ayrıca görecekleriniz arasında. Turumuzun ardından  otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Orta Çağ Gecesi Turuna katılabilirler. Bu turumuzda, sizleri Prag'ın en hareketli eğlencelerinden biri olan Orta Çağ Gecesi’ne bekliyoruz. Orta Çağ'da yapılan eğlenceler, yenilen yemekler, limitsiz içecekler ve ortam eminiz ki sizin de ilginizi çekecek. Birbirinden güzel Çek kızlarının yaptığı ateş dansları eşliğinde, muhteşem Orta Çağ eğlenceleri sizleri bekliyor. Turumuzun ardından transferler ile otelimize dönüyoruz. Geceleme otelinizde.Geceleme otelimizde. 
Karlovy Vary Turu: 60 Euro (Kişi Başı)
Orta Çağ Gecesi: 70 Euro (Kişi başı)  
 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte otelde buluşmamızın ardından otobüsümüz ile Prag Havalimanı'na transfer oluyoruz. Biniş işlemleri sonrası Pegasus Hava Yolları'nın PC302  tarifeli seferi ile saat 15:30'da İstanbul'a dönüş.


!!! 6 Ekstra Tur 325 Euro yerine 290 Euro!!!
Programdaki 6 turu almak isteyen misafirlerimiz (Türkiye'den ve tur esnasında) 325 Euro yerine 290 Euro'ya alabilirler.
 
1-Çigan gecesi Turu : 50 Euro
2-Viyana Konseri Turu : 55 Euro
3-Cesky Krumlov Turu : 40 Euro
4- Işıklar altında Prag : 50 Euro
5-Karlovy Vary Turu : 60 Euro
6-Orta Çağ Gecesi: 70 Euro
 
 
Dikkat: Ekstra turların gerçekleşebilmesi için minimum katılımcı sayısı sağlanmak durumundadır. Gerekli katılımcı sayısı sağlanamadığı durumlarda katılımcı sayısına göre ekstra tur fiyatları revize edilerek sunulabilir. Misafirlerimiz herhangi bir turun organize edilmediği günlerde bireysel olarak gezilerini yapabilirler. Rehberlik ve araç hizmetleri,
sadece transferler, şehir turu ve ekstra turlar için planlanmaktadır.
Fuji Tur, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine 

Notlar ve Hizmetler

 • Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul (Sabiha Gökçen) – Budapeşte gidiş,Prag - İstanbul (Sabiha Gökçen) dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Havalimanı ve güvenlik vergileri,
 • 3* ve 4*otellerde, Budapeşte’de 1 gece; Viyana’da 1 gece; Prag’da 2 gece toplam 4 gece oda & kahvaltı konaklama,
 • Panoramik Budapeşte, Bratislava, Viyana ve Prag şehir turları (Müze girişlerini içermez),
 • Havalimanı- Otel - Havalimanı transferleri ve şehirlerarası transferler,
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Şehir vergileri,
 • Mesleki sorumluluk sigortası,
 • KDV dahildir.
 • Schengen vize ücreti ve hizmet bedeli 120 Euro,
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı bedeli 15 TL (Sadece bankaya veya havalimanı vergi ofisine ödenir),
 • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
 • Şahsi harcamalar,
 • Şoför bahşişleri (Kişi Başı 5 Euro),
 • Programda belirtilen ekstra turlar,
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
 • Seyahat Sigortası (30.000 Euro Teminatlı) 15 Euro / 65 yaş üzeri 30 Euro (İsteğe Bağlı) (Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan (nakit para çalınması dahil değildir), ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)

Pratik Bilgiler

Çek Cumhuriyeti - Vize Bilgileri

Turistik Vize - İşveren - Evrak Listesi

Seyahatinizin dönüşü itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport, varsa eski pasaportlar
Pasaportlarınızdaki vize ve giriş / çıkış damgalarının olduğu sayfaların fotokopileri
2 adet biometrik fotoğraf ( Daha önce kullanılmış ve 3 aydan eski olmamalıdır )
Var ise almış olduğunuz uçak ve rezervasyonları ( Tarafımızdan hazırlanabilmektedir )
Seyahat Sağlık Sigortası ( En az gidiş / dönüş tarihinizden 1 gün önce ve 1 gün sonra olmalıdır )
Son 3 aylık ıslak imzalı ve kaşeli banka hesap ekstresi ( Ticari vize başvurularında şirket hesabı olmalıdır ) 
Ticari seyahatler için gideceğiniz ülkedeki firmadan kaşeli imzalı davetiye fotokopisi 
Kimlik fotokopisi
Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği ( Anne ve baba bilgisi mutlaka olmalı )
Orjinal ikametgah belgesi 

 

* Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
* Promosyon olarak belirtilmiş olan turlar ve özel dönem turlarında (bayramlar ve tatiller)uçak biletlerinin iptal ve iadesi yoktur. Diğer tüm turlarda hava yolu kuralları geçerli olup, iptal, iade ve değişiklikler hava yolu kuralları dahilindedir.
* Fuji Tur, organize etmiş olduğu tur için yeterli katılımcı olmaması durumunda, turu iptal edebilir. Tur iptali 20 gün öncesinden tüketiciye bildirilir. Bu gibi durumlarda tüketici turunu diğer müsait olan bir tarihe kaydırabilir ya da tur ücretini iade alır. Tazminat talep edemez.* Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabilir.
* Fuji Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Fuji Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından yazılı teyit edilmesi gerekmektedir. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Touristica sorumlu değildir.

Fiyatlandırma

Fotoğraf Galerisi

Online Rezervasyon

* Bu bir ön rezervasyon formudur, sizinle iletişime geçilmeden herhangi bir rezervasyon kaydı yapılmamaktadır !